11.7 C
Știri de ultima orăSportFrasineanu a inscris pentru Bursaspor

Frasineanu a inscris pentru Bursaspor

Cornel Frasineanu, fostul jucator al Universitatii Craiova, a marcat un gol in minutul 57 al meciului pe care echipa sa, Bursaspor, l-a terminat la egalitate, scor 1-1, simbata, in deplasare, in fata formatiei Konyaspor, in cadrul etapei a 24-a a campionatului Turciei. Pentru Konyaspor a inscris Cenk Isler, in minutul 65, din penalti.

Frasineanu a evoluat pe toata durata meciului si a fost sanctionat cu un cartonas galben, in minutul 75. Coechipierul lui Frasineanu, Iulian Miu, a jucat, de asemenea, tot meciul. Portarul Bogdan Vintila nu a evoluat.

Alte rezultate inregistrate simbata in campionatul Turciei: Elazigspor – Samsunspor 1-0 (A marcat: Yunus Altun ‘8), Diyarbakirspor – Caykur Rizespor 0-1 (A marcat: Mustafa Koray Avci ’82).