6.7 C
joi, 18 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFC Craiova - Dacia Mioveni 1-1

FC Craiova – Dacia Mioveni 1-1

Stadionul „Tineretului“ a gazduit ieri ultimul amical al oltenilor in Craiova, elevii lui Ungureanu, Neagoe si Bita terminind la egalitate, 1-1, jocul cu divizionara B, Dacia Mioveni. Golul craiovenilor a fost reusit de Mitrita, in minutul 75, dupa ce pitesteanul Dita deschisese scorul, in minutul zece.

Despre aceasta partida, antrenorul principal Eugen Neagoe a spus: „In prima repriza, echipa noastra a avut o evolutie destul de modesta, iar la reluare, meciul a fost destul de echilibrat, evolutia formatiei gazda s-a schimbat in bine. Rezultatul este mai putin important intr-un amical, dar arbitrul ne-a refuzat un penalti clar (in prima repriza, fault asupra lui Mitrita) si ne-a anulat un gol valabil inscris de Corneanu, in repriza a doua“.

Pe un teren greu, namolos, cele doua garnituri s-au prezentat astfel: FC Craiova: Bornescu – Ciuca, Cioponea, Corneanu – Saceanu, Curteanu, Stoica, Dina, Velcovici – Mitrita, Stefanescu. Au mai jucat: Vodita, Totoroata, D. Mihai, Frimu, Baia, Savulescu.

Dacia: S. Ilie – Dita, V. Popa, Mordonu – Stoica, Baicu, Procorodie, Nefitovici, Neagoe – Ciortan, C. Barbu. Au mai intrat: M. Radu, Pripu, D. Radu, V. Ilie, Savu.

Simbata, la Caracal, FC Craiova are programat ultimul meci al acestei perioade de iarna, cu divizionara C din localitate, Progresul.