24.5 C
Știri de ultima orăSportRomania - Macedonia 2-3

Romania – Macedonia 2-3

Nationala de fotbal in sala a Romaniei a pierdut, miercuri seara, cu scorul de 2-3 (1-2), meciul amical disputat la Deva, in compania selectionatei Macedoniei. Golurile Romania au fost inscrise de Robert Matei, in minutul 20, si Marian Stanciu, in minutul 36, in timp ce pentru oaspeti au marcat Goran Mitev (’13) si Branislav Trajkovski (’16 si ’36). La partida disputata in Sala Sporturilor din Deva au asistat aproape 1.500 de spectatori.

Antrenorul nationalei Romaniei s-a aratat satisfacut de evolutia elevilor sai, care, este de parere tehnicianul, ar fi putut obtine un meci egal daca nu ar fi ratat atit de mult in cea de a doua repriza. Antrenorul selectionatei Macedoniei, Vasil Skenderovski, s-a declarat si el destul de multumit de prestatia echipei sale si spera ca, in preliminariile Campionatului European, care va avea loc in Cehia, formatia sa va reusi sa treaca de Rusia si Bosnia-Hertegovina. Urmatoarea intilnire dintre cele doua echipe a avut loc ieri, de la ora 17.00, tot in Sala Sporturilor din Deva.