6.2 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportBratu si Kirita au fost titulari

Bratu si Kirita au fost titulari

In etapa a 10-a a campionatului Turciei, Galatasaray Instanbul a invins simbata, cu 1-0, echipa Samsunspor. Unicul gol al acestei partide a fost marcat de Hakan Sukur, in minutul 63. Atacantul roman al echipei Galatasaray, Florin Bratu, a fost titular si a evoluat pina in minutul 88, cind a fost schimbat cu Orhan Ak. In minutul 44, Bratu a irosit o mare ocazie de gol, sutul sau din interiorul careului mare lovind bara portii adverse. La Samsunspor, fundasul Giani Kirita a jucat pina in minutul 87, fiind schimbat cu Hakki Hocaoglu.

Celelalte rezultate inregistrate simbata, in partidele din cadrul rundei a 10-a a campionatului Turciei: Trabzonspor – Malatyaspor 0-0, Diyarbakirspor – Ankaragucu 1-1 (Au marcat: K. Ghodbane ’45 / H. Dogan ’74), Elazigspor – Denizlispor 2-4 (Au marcat: Da Silva ’50-p, ’80 / S. Gulpinar ‘9, C. Birdal ’36, ’43, Kratochvil ’75-p).