5.3 C
Știri de ultima orăSportIordache ar putea fi coleg cu Reghecampf

Iordache ar putea fi coleg cu Reghecampf

Clubul din a doua liga germana Energie Cottbus, la care evolueaza si fotbalistul roman Laurentiu Reghecampf, i-a oferit atacantului echipei FC Arges, Adrian Iordache, aflat in probe la gruparea germana, un contract pe un an, cu optiune de prelungire, informeaza revista Kicker. Presedintele gruparii din Cottbus, Dieter Krein, l-a laudat pe atacantul roman, care are 21 de ani. „Are toate calitatile de care un fotbalist de valoare are nevoie. Nu-i lipseste decit un plus de incisivitate“, a spus Krein.

In partida amicala cistigata de Energie Cottbus, cu formatia din liga a treia germana FC Chemnitzer, scor 2-1 (0-1), Iordache a fost introdus pe teren in minutul 46, in locul lui Vagner. Dupa numai citeva secunde de la intrarea pe teren, atacantul roman i-a pasat decisiv lui Santiago Silva, care a marcat primul gol al echipei din Cottbus. Laurentiu Reghecampf a fost introdus pe teren in minutul 46, in locul lui Ogungbure.