22 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportLa Motru s-au rupt picioare!

La Motru s-au rupt picioare!

Partida de la Motru dintre Minerul si FCM Bacau, incheiata cu victoria oaspetilor (6-5 dupa penaltyuri), a fost extrem de tensionata. Mai mult, in minutul 80, Soo de la gazde l-a atacat dur pe David (component al lotului national de juniori), provocindu-i bacauanului o dubla fractura de tibie si peroneu. Meciul s-a intrerupt vreo cinci minute, David a fost transportat de urgenta la spital, iar Soo a fost eliminat. Totusi, si bacauanii au ramas tot in zece oameni pentru ca efectuasera deja toate schimbarile. In minutul 86, I. Constantin de la gazde l-a faultat pe Cursaru in careu, fiind eliminat si el. Ciobanu a ratat insa penaltiul si acelasi jucator a fost eliminat in prelungiri (minutul 104), pentru doua cartonase galbene.