5.9 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportPregatirile se apropie de final

Pregatirile se apropie de final

Echipa Pandurii Tirgu Jiu a pierdut cu 2-0 meciul amical sustinut, la sfirsitul saptaminii trecute, cu divizionara A Petrolul Ploiesti. Petrolistii au deschis scorul prin Costescu, in minutul 19, Gheorghe stabilind scorul final in minutul 63. Acesta a fost primul meci amical pe care echipa gorjeana l-a sustinut la incheierea celui de-al doilea cantonament din aceasta pauza competitionala. Primul „unsprezece“ introdus in teren de antrenorii Emil Sandoi si Mihai Stelescu i-a avut in componenta pe: Hirsu – Nicola, Amzucu, Arcanu, Cr. Popescu – Nicolaescu, Lepadat, Dica, Stoica – Ad. Popescu, Vintilescu. In repriza secunda au fost introdusi si ceilalti jucatori care au facut deplasarea la Ploiesti. Antrenorul Mihai Stelescu s-a declarat totusi multumit de jocul echipei, chiar daca acest meci a fost pierdut.

Dupa doua stagii de pregatire la Govora si in Croatia, programul de pregatire al fotbalistilor lui Emil Sandoi se apropie de final. Tehnicianul s-a declarat multumit de eficienta celor doua cantonamente si in mod special de eficienta unora dintre atacantii echipei. Este vorba despre Adi Popescu si Vintilescu, fotbalistii care au reusit sa inscrie in fiecare meci disputat in turneul din Croatia. In acelasi timp, Sandoi a recunoscut ca mai sint probleme in cazul jucatorilor Iulian Stefan si Croitoru, care rateaza in continuare foarte mult. Antrenorul principal al echipei gorjene considera ca problema cu care se va confrunta inaintea inceperii returului va fi gasirea unei solutii la mijlocul terenului, deoarece Nicolaescu va fi suspendat in prima etapa.