11.7 C
Știri de ultima orăSportLignitul Pinoasa a facut egal cu Dinamo

Lignitul Pinoasa a facut egal cu Dinamo

Cel de-al doilea turneu de sala din cadrul campionatului national masculin de handbal al Ligii Nationale a debutat cu un rezultat surpriza pentru gorjenii de la Lignitul Pinoasa. Desi putini se asteptau, handbalistii gorjeni au reusit un rezultat de egalitate in fata echipei care in prezent ocupa locul doi in clasament. Meciul cu Dinamo Bucuresti s-a incheiat cu scorul de 28- 28 (14-13), cea de-a doua repriza fiind interesanta prin evolutia scorului. In minutul 44, Lignitul Pinoasa a avut conducerea cu cinci goluri diferenta, iar cu patru minute inainte de incheierea jocului, Dinamo a reusit sa se desprinda la doua goluri. Finalul a fost dramatic, gorjenii egalind pina in ultimul minut si avind chiar ocazia sa preia conducerea prin Mihai Cercel, care a ratat ultimul atac.

Lignitul Pinoasa a furnizat astfel prima surpriza a turneului. Ieri dupa-amiaza, gorjenii au sustinut meciul cel mai dificil, dupa parerea conducerii tehnice, cel cu Fibrexnylon Savinesti.