14.5 C
Știri de ultima orăSportViorel Moldovan a marcat pentru Nantes

Viorel Moldovan a marcat pentru Nantes

Atacantul roman Viorel Moldovan a marcat un gol in partida pe care echipa sa, FC Nantes, a cistigat-o marti, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (2-0), in fata formatiei Olympique Lyon, in etapa a 23-a a campionatului Frantei. Moldovan, care a inscris golul trei al gazdelor in minutul 53, a inceput meciul titular, fiind inlocuit, in minutul 71, cu Da Rocha, dupa ce a primit un cartonas galben. Celelalte doua goluri pentru Nantes au fost marcate de Marama Vahirua, in minutele 29 si 45.

Partidele AS Monaco – Girondins Bordeaux, Sochaux – RC Lens, AJ Auxerre – Bastia, Olympique Marseille – Sedan, FC Metz – Guingamp, Paris Saint-Germain – Lorient si Rennes – Montpellier s-au disputat aseara in timp ce meciul Lille – Troyes a fost aminat. In clasament continua sa conduca RC Lens, cu 45 de puncte si doua jocuri mai putin disputate, fiind urmata de Olympique Lyon, cu 40 de puncte si un meci mai putin jucat, si Paris Saint-Germain, cu 35 de puncte si un joc mai putin disputat.