3.9 C
Știri de ultima orăSportIonel Ganea a inscris

Ionel Ganea a inscris

Fostul jucator al Universitatii Craiova, Ionel Ganea, a marcat marti un gol in partida pe care echipa sa, VfB Stuttgart, a cistigat-o in deplasare, cu scorul de 2-0, in fata formatiei Hamburg SV, in 16-imile de finala ale Cupei Germaniei. Ganea, care a fost inlocuit in minutul 63 cu Dundee, a inscris in minutul 58 golul doi al oaspetilor.

Echipa VfL Wolsburg, cu mijlocasul roman Dorinel Munteanu titular, a invins, cu scorul de 3-0, formatia SpVgg Unterchaching, din liga a doua. Munteanu a fost schimbat, in minutul 74, cu Plassmegger.

Fundasul roman Dan Petrescu nu a evoluat in partida pe care echipa sa, Southampton, a pierdut-o in deplasare, cu scorul de 5-6 la loviturile de departajare, in fata formatiei Bolton Wanderers, in optimile de finala ale Cupei Ligii Angliei.