22 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportOltenii s-au impus

Oltenii s-au impus

Terenul secund al stadionului „Ion Oblemenco“ a gazduit ieri dupa-amiaza partida dintre formatiile de tineret ale Universitatii si Sportului Studentesc. Dupa un meci antrenant, cu destule faze de poarta, alb-albastrii au cistigat cu scorul de 2-1 (1-0). Ambele echipe au fost apropiate din punct de vedere valoric, insa oltenii au reusit sa se impuna la limita, dar meritat, prin cele doua goluri marcate de atacantul Stancu in minutele 32 si 60. Punctul bucuresetnilor a fost realizat de Cocea (’85). In minutul 65, portarul oltean Banica a fost eliminat de pe gazon pentru un fault comis in situatie de ultim aparator.

Antrenorul Universitatii, Aurica Beldeanu, a folosit urmatoarea distributie: Banica – Fl. Mihai, Toma, Pancu, Batineanu, Fluieran – Balaci, I. Matei, L. Matei – Plesan, Stancu. Au mai jucat: Opris, Cimpoieru, Nedelica, Gecaleanu si Curteanu.