13.1 C
Știri de ultima orăSportAmical la cantonament

Amical la cantonament

Dupa ce ieri au avut doua sedinte de pregatire, Florin Marin a programat astazi un joc de verificare cu Electro – de la ora 17.00 – pe terenul de la cantonamentul Universitatii din Lunca Jiului. Saptamina trecuta, pe stadionul din Valea Rosie, antrenorul Marian Bondrea a condus ultimul meci al Universitatii. Alb-albastrii au invins-o atunci pe Electro cu scorul de 5-0, partida disputindu-se, ca si cea de astazi, pe durata a doua reprize a cite 50 de minute.

Miine si vineri sint programate cite doua antrenamente pe zi, iar simbata, un joc-scoala cu participarea si a unor jucatori de la tineret. Marti este prevazuta plecarea spre Tirgoviste pentru meciul de miercuri cu Cimentul Fieni din cadrul Cupei Romaniei.