10 C

Bezna in Giulesti

Stadionul „Giulesti“ a gazduit aseara partida retur din primul tur al Cupei UEFA dintre formatiile Rapid si PSG. Meciul a fost în general echilibrat, insă cele mai mari ocazii de gol le-au avut parizienii prin Anelka, Pochettino, Dehu si Aloisio. In minutul 115 două pene succesive de curent au lasat în bezna stadionul „Giulesti“, meciul fiind intrerupt. Francezii conduceau cu 1-0, prin golul marcat de Aloisio în prelungiri (’94). La mai bine de o ora si jumatate de la acest eveniment, timp in care instalatia de nocturna a refuzat sa functioneze, delegatul UEFA urma sa stabileasca daca Rapid va pierde cu 0-3 sau daca partida se va rejuca astazi. Delegatia franceza a parasit aseara Romania. Au evoluat formatiile: Rapid: Dolha – Chirita, Iencsi, Stanciu, Mutica, Rat – Maldarasanu, Soava (’79, N. Raducan), Schumacher – Nita (’60, Bratu; ’86, Sumudica), Pancu. PSG: Letizi – Cristobal, Pochettino, Heinze, Domi – Arteta, Dehu, E. Cisse (’68, H. Leal) – Okocha (’65, Ronaldinho), Anelka, Aloisio (’96, Llacer). Celelalte partide disputate ieri: Maccabi Tel Aviv – Dinamo Zagreb 1-1, FC Fylkir – Roda Kerkrade 1-3, FC Tirol – Victoria Zizkov 1-0, Hertha Berlin – Westerlo 1-0, Gaziantepspor – Hapoel Tel Aviv 1-1.