24.8 C
Știri de ultima orăActualitateFotbal: CS Apa Craiova a promovat în Liga a III-a

Fotbal: CS Apa Craiova a promovat în Liga a III-a

Judeţul Dolj va avea sigur o reprezentantă în Liga a III-a de fotbal, după ce CS Apa Craiova, a câştigat, in aceasta aseară, meciul de baraj cu Posada Perişani (Vâlcea), scor 3-2, după prelungiri.

Partida s-a desfăşurat la Rovinari, în prezenţa a 1.000 de spectatori.

Posada Perişani a condus cu 2-0 la pauză, dar craiovenii, pregătiţi de Victor Naicu, au egalat, după două goluri din penalti marcate de Stăncuţa (’55) şi Băia (’77), ducând partida în prelungiri. În minutul 93 Tâmplaru a reuşit golul promovării pentru CS Apa.

În repriza secundă a fost eliminat câte un jucător de la fiecare echipă, Răduţ (‘77), respectiv M. Pufu (‘62).
Cu două minute înainte de finalul partidei, portarului echipei din Perişani, Cruceru, i s-a făcut rău şi a fost luat de pe teren cu ambulanţa.