12.3 C
Știri de ultima orăActualitateFotbal - Pandurii a pierdut amicalul cu Emiratele Arabe Unite

Fotbal – Pandurii a pierdut amicalul cu Emiratele Arabe Unite

Echipa Pandurii Târgu Jiu a fost învinsă, duminică, cu scorul de 2-1 (0-1), de reprezentativa Emiratelor Arabe Unite, într-un meci amical din cadrul turneului de pregătire din Austria, informează site-ul oficial al gorjenilor. Golul gorjenilor a fost marcat de Lemnaru, în minutul 30, arabii înscriind în minutele 64 şi 69.
Antrenorul Petre Grigoraş a început meciul în următoarea formulă de echipă: Lazar – Pleaşcă, Viera, Cardoso, Grecu – Voiculeţ, Nistor, Vranjes – Lemnaru, Batin, Stromajer. În repriza a doua au mai jucat: Mingote, Băcilă, Rusu, Cristea, Vlad, Avramescu, Bucur, Tătaru, Unguru, Rada şi Popete.