17.8 C
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Dorin Goian, eliminat în meciul Palermo - Sparta Praga

Fotbal: Dorin Goian, eliminat în meciul Palermo – Sparta Praga

US Palermo, echipa la care joacă fundaşul român Dorin Goian, a ratat calificarea în 16-imile Ligii Europa, după remiza înregistrată pe teren propriu, scor 2-2, cu cehii de la Sparta Praga, în etapa a 5-a a fazei grupelor. Internaţionalul român nu a stat pe teren decât 50 de minute, pentru că a primit două cartonaşe galbene şi automat pe cel roşu. Primul avertisment îl primise în minutul 44. Cu puţin timp înainte de fluierul final, a mai fost eliminat alt jucator de la Palermo, Pastore, tot pentru al doilea galben.
Au marcat: Rigoni ('33), Pinilla ('59, din penalti) / Kladrubský ('51, din penalti), Kucha ('62)
În Grupa F, în care s-a jucat meciul, ŢSKA Moscova a acumulat 15 puncte, fiind urmată de Sparta Praga (8 puncte), Palermo (4 puncte) şi Lausanne (1 punct).