Acasă Actualitate Sportklub Bischofshofen – Universitatea 0-13

Sportklub Bischofshofen – Universitatea 0-13

Vineri seara, în primul amical al Universităţii din Austria, oltenii au câştigat cu scorul de 13-0 meciul cu Sportklub Bischofshofen,formaţie de liga a IV-a din ţara lui Mozart.Partida amicală s-a disputat la Bruck, o localitate aflată la 12 km de cartierul general al oltenilor de la Kaprun. Golurile grupării alb-albastre au fost marcate de:Dina, Ologu, Mihai Costea (în prima repriză)şi Gogoşoiu (3),Henry Antchouet (2), Firţulescu,Buleică,Gîngioveanu, plus două autogoluri.
Conform site-ului oficial al Universităţii, antrenorul Aurel Ţicleanu a început partida în formula: Lung – Dănănae, V.Găman, Iliev, Buşu – Prepeliţă, Dilevski, Ologu, M. Costea, Stoianof, Dina.La pauză, Ţicleanu a schimbat toată echipa cu: Hotoboc – Buleică, Barbu, I. Popescu, Bărboianu, Firţulescu, Nicolae, Gargorov, Gîngioveanu, Roman, Henry Antchouet. A mai intrat Gogoşoiu. Alexandru Piţurcă nu a fost folosit, el fiind în continuare nerefăcut.