Acasă Actualitate Ciclism: Italianul Alex Buttazzoni a câştigat etapa a patra din Turul României

Ciclism: Italianul Alex Buttazzoni a câştigat etapa a patra din Turul României

Italianul Alex Buttazzoni, de la echipa San Marco Concrete, a câştigat, miercuri, cea de-a patra etapă din Turul Ciclist al României, disputată pe traseul Suceava – Câmpulung – Suceviţa – Rădăuţi – Siret – Bucecea – Botoşani, informează mediafax.ro.
Buttazzoni a terminat cei 226 de kilometri în 5 ore, 45 de minute şi patru secunde. Podiumul etapei a patra a fost completat de grecul Ioannis Tamouridis, de la SP Tablewere, sosit al doilea, şi de ucraineanul Oleksandr Prevar, de la Kolss Cycling Team.
Cea de-a cincea etapă din Turul Ciclist al României se va disputa joi, pe traseul Botoşani – Bacău, având o lungime de 160 de kilometri. Plecarea este programată la ora 13.00, din faţa Primăriei Municipiului Botoşani.