10 C
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Gloria Bistriţa - Universitatea Craiova 2-1

Fotbal: Gloria Bistriţa – Universitatea Craiova 2-1

Universitatea Craiova a pierdut, cu 2-1, partida disputată în deplasare cu Gloria Bistriţa, din etapa a 22-a a Ligii I. Ştiinţa a deschis scorul în minutul 3, când Florin Costea l-a învins pe portarul gazdelor, iar ardelenii au egalat  în minutul 35, când Moraes a transfrmat un penalti. Golul victoriei gazdelor a fost marcat de Hora, în minutul 69. Gloria a jucat în inferioritate numerică din minutul 86, când portarul Albuţ a fost eliminat.
Ştiinţa rămâne în continuare pe un loc retrogradabil, al 15-lea după disputarea acestei partide şi va juca în etapa viitoare pe teren propriu cu Poli Iaşi.
Antrenorul olandez Mark Wotte a folosit la Bistriţa următoarea formaţie: Lung – Bădoi, Găman, Iliev, Bălace, Barbu ('74 Gângioveanu), Prepeliţă,  Dilevski ('69 Bărboianu), M. Costea, Fl. Costea, Dina ('63 Trică).