12.3 C
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Universitatea Craiova - FC Braşov 3-0

Fotbal: Universitatea Craiova – FC Braşov 3-0

Universitatea Craiova a învins, astăzi, într-o manieră categorică, scor 3-0 (3-0), pe FC Braşov, la Severin, în etapa a 21-a a Ligii 1. Fundaşul Valerică Găman a deschis scorul în minutul 16, cu un şut din interiorul careului. Radu Barbu a majorat diferenţa de pe tabelă în minutul 25, cu un şut de sezaţie de la 25 de metri, iar Mihai Costea a punctat pentru 3-0 în minutul 36, reluând în plasă o minge şutată de fratele său, Florin, şi respinsă de portarul oaspeţilor, Dani Coman.
Aceasta a fost prima victorie obţinută de Universitatea cu antrenorul Mark Wotte pe bancă. În etapa viitoare, a 22-a, Ştiinţa va întâlni în deplasare pe Gloria Bistriţa.

Universitatea: S. Lung jr. – Bădoi, V. Găman, Iliev ('46 Firţulescu), Bălace – Prepeliţă, R. Barbu, Dilevski – M. Costea, Dina ('75 Trică), Fl. Costea ('79 Nicolae).
Antrenor Mark Wotte.

FC Braşov: Coman – Voicu, Abrudan, Nuno Diogo, Ezequias – Roman ('58 Cristescu), Ilyeş, Grigore, Munteanu – Hadnagy ('77 Savic), Zaharia ('58 Sburlea).
Antrenor: Viorel Moldovan.