Acasă Actualitate Fotbal: Unirea Urziceni – Glasgow Rangers 1-1

Fotbal: Unirea Urziceni – Glasgow Rangers 1-1

Unirea Uziceni  a remizat, scor 1-1, cu Glasgow Rangers, în meciul din runda a patra a grupei G a Ligii Campionilor. Golurile au fost marcate de McCulloch în minutul 79 şi Onofraş în minutul 88.

După acest rezultat, ialomiţenii rămân pe locul al doilea în clasament, cu 5 puncte. În celălalt meci al grupei, FC Sevilla a remizat cu Stuttgart, 1-1 (14’Navas / ‚79 Kuzmanovici).

Echipele de start:

Unirea Urziceni: 1. Arlauskis – 23. Bordeanu, 6. Galamaz, 24. Maftei, 19. Brandan – 21. T. Bălan, 18. Ricardo Vilana, 32. Apostol – 30. Frunză, 7. Bilaşco, 9. Varga. Antrenor: Dan Petrescu.

Glasgow Rangers: 1. McGregor – 16. Whittaker, 66. Wilson, 3. Weir, 5. Papac – 14. Naismith, 7. Davis, 6. McCulloch, 8. Thompson, 27. Lafferty – 18. Miller. Antrenor : Walter Smith.