10 C
joi, 18 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateVictor Hănescu a câştigat Masters România

Victor Hănescu a câştigat Masters România

Tenismanul Victor Hănescu a câştigat în această după-amiază turneul masculin al Mastersului de la Bucureşti, după ce l-a învins, în finală, cu scorul de 4-6, 6-3, 6-3, pe Victor Crivoi, într-o partidă care a durat o oră şi 48 de minute.

Proba feminină a fost câştigată de Monica Niculescu, care a trecut, în finală, de Irina Begu, cu scorul de 1-6, 6-4, 6-1.

Turneul este dotat cu premii în valoare de 600.000 de euro, care vor consta în obiecte.
Astfel, câştigătorii de la masculin şi de la feminin vor fi recompensaţi cu câte o casă.
Ocupanţii locului doi vor primi câte o maşină de teren, iar poziţia a treia va fi recompensată cu plata biletelor de avion pentru anul 2009, la deplasările la competiţii.
Sportivii care se vor clasa pe locul patru, vor primi computere în valoare de 2.000-2.500 de euro.