6.7 C
joi, 18 aprilie, 2024
Știri de ultima orăActualitateRomânia a pierdut la Sofia cu scorul de 1-0

România a pierdut la Sofia cu scorul de 1-0

România a fost învinsă astăzi de Bulgaria, în penultima partidă a Preliminariilor pentru EURO 2008, cu scorul de 1-0, golul gazdelor fiind marcat de Dimitrov în minutul 5 al partidei. Aceasta este prima înfrângere a tricolorilor în acestă campanie. România rămâne cu 26 de puncte.

Aşa cum era de aşteptat, tricolorii nu au făcut un meci spectaculos, deoarece era o partidă fără miză, tricolorii fiind deja calificaţi la turneul final.

Partida a fost una mai încinsă în tribune unde au fost câteva incidente în peluza ocupată de români. Înainte de pauză, suporterii români au aprins câteva torţe şi fumigene, au început să le arunce spre suporterii bulgari, iar apoi au intrat în altercaţii cu jandarmii bulgari.

Ultima partidă a naţionalei din aceasta campanie se va desfăşura miercuri pe stadionul Lia Manoliu cu Albania.