22 C
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Universitatea a câştigat la Piatra Neamţ!!!

Fotbal: Universitatea a câştigat la Piatra Neamţ!!!

Universitatea Craiova a câştigat cu scorul de 2-0 (1-0) partida disputată, miercuri seară, în deplasare, pe terenul formaţiei Ceahlăul Piatra Neamţ, în etapa a 28-a a Ligii I. Golurile alb-albaştrilor au fost înscrise de Florin Costea în minutul 12 şi Mihai Dina în minutul 84. Acesta a fost primul meci la care pe banca Universităţii a stat antrenorul Florin Cioroianu. După victoria de la Piatra Neamţ, "Ştiinţa" a urcat pe poziţia a 12-a în clasament şi s-a depărtat la şase puncte de Ceahlăul, echipă care ocupă primul loc retrogradabil (al 15-lea).
Sâmbătă, de la ora 19.00, Universitatea Craiova va întâlni pe teren propriu pe FC Naţional, în cadrul etapei a 29-a.