Prima pagină:

PDF
Descarcă »

Contact:

Adresa:
Str. Câmpia Islaz nr. 97A, Craiova
Telefon/Fax:
0251/413.100
0251/410.565
E-mail:
office@gds.ro


« Alte articole din categoria Ultima ora

Angajaţii Nokia de la Jucu vor beneficia de o creştere salarială de 9%

Ultima ora

Versiunea pentru tiparire

Marimea textului:

Preşedintele Cartel Alfa Cluj, Grigore Pop, a anunţat, miercuri, că au fost încheiate negocierile cu Nokia privind contractul colectiv de muncă al salariaţilor de la fabrica din Jucu, aceştia urmând să beneficieze de o creştere salarială de 9%, efectuată în două etape.

Pop a afirmat, în cadrul unei conferinţe de presă, că angajaţii Nokia vor primi şi 50 de lei primă de Paşti, iar cei care lucrează în condiţii dificile vor beneficia de 10 minute de repaus suplimentar pe tură, transmite corespondentul NewsIn.
.
 „Am reuşit să negociem o creştere salarială în două etape: 1 ianuarie – 4%, 1 aprilie – 5%, un premiu, este pentru prima dată când am reuşit să includem un premiu de Paşti, într-o sumă relativ mică, dar este un început, 50 de lei pe salariat, un timp de odihnă suplimentar pentru o parte mare de angajaţi, care lucrează mai intens, încă 10 minute, şi un bonus de performanţă care se ia la trei luni şi care poate urca la 150-200 de lei”, a precizat Pop.



 

Ultima modificare: 17:41:32




Jiunimea Blog

5 secunde - stiri instant
Diverse:

Vremea:
Acum: 14°C.
La noapte: 11°C.
Mâine: 20°C. Detalii »

Curs valutar:
EUR: Tendinta 4.4646 lei
USD: Tendinta 3.5492 lei








Restaurante in Craiova
Restaurante in Craiova

Hoteluri in Craiova
Hoteluri in Craiova

Mobila in Craiova
Mobila in Craiova

Policlinici in Craiova
Policlinici in Craiova



Victor Sosea Design Blog Bogdan Danescu Fotojurnalism Blog Alexandru Virtosu Blog Anda Sosea - Cochilia
Sumarul ediţiei:

Ultima ora

Opinii

Eveniment

Actualitate

Casa si gradina