Prima pagină:

PDF
Descarcă »

Contact:

Adresa:
Str. Câmpia Islaz nr. 97A, Craiova
Telefon/Fax:
0251/413.100
0251/410.565
E-mail:
office@gds.ro


« Alte articole din categoria Ultima ora

Terenuri inundate în judeţul Dolj

Ultima ora

Versiunea pentru tiparire

Marimea textului:

Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) "Oltenia" al judeţului Dolj a anunţat astăzi situaţia zonelor inundate de fluviul Dunăre în judeţul Dolj. Potrivit informării trimise de Administraţia Naţională a Îmbunătăţirilor Funciare, din cauza creşterii nivelului Dunării, în zona Ciuperceni - Desa au fost inundate terenuri arabile necultivate pe o suprafaţă de 200 ha, după cum urmează: Poiana Mare - 60 ha, Desa - 40 ha, Piscu Vechi - 80 ha, Seaca de Câmp - 20 ha.

Pe toată perioada în care a fost instituit Cod portocaliu (până la data de 18.01.2010, orele 06.00) se vor monitoriza permanent zonele cu potenţial de inundaţii, urmând să se stabilească care vor fi forţele şi mijloacele necesare realizării lucrărilor de apărare, consolidare şi supraînălţare a malurilor şi digurilor.



 

Ultima modificare: 14:49:41

Primeste zilnic prin e-mail cele mai importante stiri din Oltenia. Aboneaza-te acum la newsletter! »

  • Currently 0.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notează articolul.





Comentarii

Gazeta de Sud nu este responsabilă juridic pentru conținutul comentariilor. Mesajele care conțin amenințări și cele vulgare, xenofobe sau rasiste nu sunt permise.




    Jiunimea Blog

    5 secunde - stiri instant
    Diverse:

    Vremea:
    Acum: 16°C.
    La noapte: 11°C.
    Mâine: 20°C. Detalii »

    Curs valutar:
    EUR: Tendinta 4.4646 lei
    USD: Tendinta 3.5492 lei








    Restaurante in Craiova
    Restaurante in Craiova

    Hoteluri in Craiova
    Hoteluri in Craiova

    Mobila in Craiova
    Mobila in Craiova

    Policlinici in Craiova
    Policlinici in Craiova



    Victor Sosea Design Blog Bogdan Danescu Fotojurnalism Blog Alexandru Virtosu Blog Anda Sosea - Cochilia
    Sumarul ediţiei: