Prima pagină:

PDF
Descarcă »

Contact:

Adresa:
Str. Câmpia Islaz nr. 97A, Craiova
Telefon/Fax:
0251/413.100
0251/410.565
E-mail:
office@gds.ro


« Alte articole din categoria Ultima ora

Circulaţia va fi închisă pe Transfăgărăşan din 31 octombrie până în 30 iunie 2010

Ultima ora

Versiunea pentru tiparire

Marimea textului:

Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România (CNADNR) va închide circulaţia între Piscu Negru şi Cabana Bâlea Cascadă din 31 octombrie până în 30 iunie 2010, deoarece există riscul producerii de avalanşe şi de căderi de stânci, a anunţat azi compania. CNADNR anunţă închiderea circulaţiei publice, timp de opt luni, pe DN 7C – Transfăgărăşan, sectorul cuprins între km 104+000 (Piscu Negru) - km 130+800 (Cabana Bâlea Cascadă). De asemenea, participanţii la trafic sunt rugaţi să respecte semnalizarea rutieră instituită pe DN 7C, pe sectoarele deschise traficului de la km 0+000 (localitatea Bascov, judeţul Argeş) – km 104+000 (Piscu Negru) şi km 130+800 (Cabana Bâlea Cascadă) – km 151+955 (intersecşia cu DN 1, judeţul Sibiu). Informaţii suplimentare privind starea reţelei de drumuri naţionale pot fi obţinute de la Dispeceratul Companiei Naţionale de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România.


 

Ultima modificare: 15:50:56

Primeste zilnic prin e-mail cele mai importante stiri din Oltenia. Aboneaza-te acum la newsletter! »

  • Currently 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notează articolul.

Nota curentă: 5.0 din 1 vot





Comentarii

Gazeta de Sud nu este responsabilă juridic pentru conținutul comentariilor. Mesajele care conțin amenințări și cele vulgare, xenofobe sau rasiste nu sunt permise.

  1. de Criss:
    Inchid Transfagarasanul pentru renovari, reparatii, consolidari ? Sau cum ? din articol reiese ca exista pericol in perioada respectiva de avalanse si caderi de stanci ...de la 1 iulie 2010 nu mai exista risc sau cum ?
    2009-10-30, 17:38:21 (213.97.199.*)
  2. de helifax:
    rofl...criss chiar esti retardat? 1 ai habar la ce cota e segmentul de drum? 2. datorita inaltimii la care este acolo ninge si este zapada mai mult de jumate din an, de unde rezulta ce au spus cei care au spus. si sa iti rapund la intrebarea ta de clasa a-2-a : dupa 1iulie 2010(sau orice an) nu mai este zapada si segmentul de drum este utilizabil. Ps: VB aia, vara nu-i ca iarna si muntele nu-i CA CAmpia.
    2009-10-30, 17:48:28 (82.77.173.*)



Jiunimea Blog

5 secunde - stiri instant
Diverse:

Vremea:
Acum: 13°C.
La noapte: 11°C.
Mâine: 20°C. Detalii »

Curs valutar:
EUR: Tendinta 4.4646 lei
USD: Tendinta 3.5492 lei








Restaurante in Craiova
Restaurante in Craiova

Hoteluri in Craiova
Hoteluri in Craiova

Mobila in Craiova
Mobila in Craiova

Policlinici in Craiova
Policlinici in Craiova



Victor Sosea Design Blog Bogdan Danescu Fotojurnalism Blog Alexandru Virtosu Blog Anda Sosea - Cochilia
Sumarul ediţiei: