Prima pagină:

PDF
Descarcă »

Contact:

Adresa:
Str. Câmpia Islaz nr. 97A, Craiova
Telefon/Fax:
0251/413.100
0251/410.565
E-mail:
office@gds.ro


« Alte articole din categoria Ultima ora

Craiova rămâne din nou fără apă

Ultima ora

Versiunea pentru tiparire

Marimea textului:

Furnizarea apei potabile va fi întreruptă joi în mai multe zone şi cartiere din Craiova. La solicitarea SC HIDROCONSTRUCŢIA SA, antreprenorul general al lucrărilor de reabilitare a reţelei publice de alimentare cu apă potabilă în municipiul Craiova, în ziua de joi, 1 octombrie, între orele 7.00 - 24.00 se va întrerupe alimentarea cu apă în următoarele zone: cartier Lăpuş Argeş, zona SUCPI; cartier Lăpuş; cartier Plaiul Vulcăneşti; Strada Caracal; Strada Drumul Apelor şi aleile adiacente; Bulevardul Decebal, de la Gară până la Strada Rampei; cartier Făcăi; cartier Brazda lui Novac; cartier George Enescu; cartier Valea Roşie; cartier Sărari; cartier Rovine; cartier Calea Bucureşti; zona centrală a municipiului Craiova; Bulevardul Nicolae Titulescu; zona cuprinsă între Calea Bucureşti, Strada Unirii, Strada Corneliu Coposu, Strada Caracal şi Bulevardul Decebal; zona locuinţe ANL Potelu.

Următoarele cartiere nu vor fi afectate de sistarea alimentării cu apă potabilă: Craioviţa Nouă; Bariera Vâlcii, inclusiv zona DEZBENZINARE; Severinului, de la Hanul Craioviţa până la Centura Nord; Brestei; Faţa Luncii; Bucovăţ; Lascăr Catargiu; Romaneşti; 1 Mai; Mofleni; Popoveni; Şimnicu de Jos.



 

Ultima modificare: 12:31:49

Articole proaspete scrise de tineri, pentru tineri. Tu ai citit Jiunimea? »

  • Currently 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notează articolul.

Nota curentă: 5.0 din 2 voturi





Comentarii

Gazeta de Sud nu este responsabilă juridic pentru conținutul comentariilor. Mesajele care conțin amenințări și cele vulgare, xenofobe sau rasiste nu sunt permise.

  1. de eu, miminus:
    valeeleeeeeeu, muica
    2009-09-28, 12:41:14 (79.117.214.*)
  2. de QWERTY:
    Asta o fi criza de apă ?
    2009-09-28, 13:21:07 (86.122.180.*)
  3. de anticristul:
    pai saptamanal astia au program...mai bine sa ne anuntati cd mai este apa...ca se pare ca starea de fapt este sa nu fie apa...dar ce s ale cri la retarzii astia anacronici
    2009-09-28, 13:37:39 (99.235.47.*)
  4. de Viorint:
    Dupa montarea primelor vane, la prma oprire totală de furnizare a apei, numărul cartierelor rămase fără apă trebuia să scadă simţitor. Noile vane montate trebuia să secţioneze cartierele cu vane noi şi cu apă de cele care rămân fără apă. Atunci, de ce s-au montat vanele dacă de fiecare dată aproape tot oraşul rămâne fără apă? Asa se întâmplă cand toţi hageamii sunt puşi directori pe criterii politice, ca şi acest buruiană!
    2009-09-28, 15:07:29 (79.117.128.*)
  5. de solomon:
    Stimati ziaristi, faceti voi macar ceva, ca poporul macane degeaba, saracul.. Mergeti zilnic si vizitati-i pe toate otrepele astea de directori care-si umfla buzunarele DEGEABA, si sparg intr-una strazi, si dau avize aiurea-n tramvai , si opresc apa, si in general nu fac nimic cu rost . Pai in Olanda se sparge una doua strada si se opreste apa. Cit ii mai rabda sistemul pe astia?
    2009-09-28, 15:34:58 (79.117.162.*)
  6. de ?:
    chiar era nevoie sa se opreasca in atat de munlte locuri? se lucreaza in toate aceste locuri?
    2009-09-28, 17:19:47 (79.117.216.*)
  7. de un_cetatean:
    este inuman si de-a dreptul idiotard sa opresti apa la un intreg oras pentru o zi intreaga. cine le-o fi dat astora autorizatie pentru asa ceva ? cum sa opresti apa toata ziua la tot orasul ? solomon nu are nimic de zis ? decat sa opresti apa in plina zi, timp de 17 ore, mai bine o opresti in 2 nopti, 8,5 ore + 8,5 ore. va faceti voi programul dupa programul nostru, nu invers. plus ca 2 ore dupa ce se incheie acest cosmar, vine numai apa murdara. daca ar fi dupa mine, v-as da 17 ore de puscarie pentru astea 17 ore fara apa. directori IDIOTI in posturi-cheie ale municipalitatii. viva cine i-a pus acolo
    2009-10-01, 00:21:52 (79.117.134.*)
  8. de gigi:
    Hmm s-a oprit si in craiovita noua desi se zicea ca nu. E a doua oara cand ne pacalesc ca aici nu se ia apa. Cred ca ma voi gandii de 2 ori cand voi vota edili urbei!
    2009-10-01, 22:11:26 (79.117.167.*)



Jiunimea Blog

5 secunde - stiri instant
Diverse:

Vremea:
Acum: 14°C.
La noapte: 11°C.
Mâine: 20°C. Detalii »

Curs valutar:
EUR: Tendinta 4.4646 lei
USD: Tendinta 3.5492 lei








Restaurante in Craiova
Restaurante in Craiova

Hoteluri in Craiova
Hoteluri in Craiova

Mobila in Craiova
Mobila in Craiova

Policlinici in Craiova
Policlinici in Craiova



Victor Sosea Design Blog Bogdan Danescu Fotojurnalism Blog Alexandru Virtosu Blog Anda Sosea - Cochilia
Sumarul ediţiei: