Prima pagină:

PDF
Descarcă »

Contact:

Adresa:
Str. Câmpia Islaz nr. 97A, Craiova
Telefon/Fax:
0251/413.100
0251/410.565
E-mail:
office@gds.ro


« Alte articole din categoria Ultima ora

Paradă militară, la 1 Decembrie, în Bucureşti

Ultima ora

Versiunea pentru tiparire

Marimea textului:

Parada militară organizată cu prilejul Zilei Naţionale a României, de Ministerul Apărării, se va desfăşura sâmbătă, 1 decembrie 2007, între orele 11.00-12.30, în Piaţa Arcului de Triumf din Bucureşti.
Vor defila aproape 1200 de militari aparţinând categoriilor de forţe ale Armatei României, Ministerului Internelor şi Reformei Administrative şi  Serviciului Român de Informaţii, constituiţi în blocuri de paradă. Militarii vor fi însoţiţi de tehnică militară, iar zona va fi survolată de formaţii de avioane şi elicoptere militare.  
La solicitarea autorităţilor locale, efective din cadrul  Ministerului Apărării vor participa la manifestările prilejuite de sărbătorirea Zilei Naţionale a României, organizate în garnizoanele din teritoriu (depuneri de coroane de flori la monumente, defilări, concerte ale Muzicilor Militare etc).


 

Ultima modificare: 08:49:29

Articole proaspete scrise de tineri, pentru tineri. Tu ai citit Jiunimea? »

  • Currently 4.20/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notează articolul.

Nota curentă: 4.2 din 5 voturi





Comentarii

Gazeta de Sud nu este responsabilă juridic pentru conținutul comentariilor. Mesajele care conțin amenințări și cele vulgare, xenofobe sau rasiste nu sunt permise.




    Jiunimea Blog

    5 secunde - stiri instant
    Diverse:

    Vremea:
    Acum: 12°C.
    La noapte: 11°C.
    Mâine: 20°C. Detalii »

    Curs valutar:
    EUR: Tendinta 4.4646 lei
    USD: Tendinta 3.5492 lei








    Restaurante in Craiova
    Restaurante in Craiova

    Hoteluri in Craiova
    Hoteluri in Craiova

    Mobila in Craiova
    Mobila in Craiova

    Policlinici in Craiova
    Policlinici in Craiova



    Victor Sosea Design Blog Bogdan Danescu Fotojurnalism Blog Alexandru Virtosu Blog Anda Sosea - Cochilia
    Sumarul ediţiei:

    Ultima ora

    Opinii