21.7 C
Știri de ultima orăSportFotbal / România U17 a pierdut primul amical cu Serbia U17

Fotbal / România U17 a pierdut primul amical cu Serbia U17

Naționala Under 17 a României a pierdut, scor 0-1, partida de verificare susținută astăzi, pe stadionul „Aripile” din Craiova, în compania Serbiei U17. Oaspeții au marcat în minutul 80 prin Mihajlo Baic, care a profitat de o bâlbâială a portatului în careul mic și a împins mingea în plasă de la un metru.
Acesta este primul test între cele două formații, a doua partidă de verificare fiind programată joi, de la ora 11.00, tot pe „Aripile”.

România U17: Alex Tătaru – Mădălin Pascu, Denis Bolenyi, Alex Chilili, Ștefan Ștefanovic – Ovidiu Perianu, Constantin Grameni – Ianis Stoica, Ahmed Bani, Alexi Pitu – Luis Munteanu. În repriza secundă au mai intrat: Raul Opric – Andrei Iana, Alex Sima, Zoran Mitrov, Ianis Stoica, Botond Szondi, Toni Suciu, Marin Danciu, Vlad Mocioacă, Ştefan Marin. Selecționer: Daniel Mogoșanu.

Serbia U17: Lazar Slavkovic – Stefan Despotovski, Uros Drezgic, Luka Nikolic, Uros Blagojevic – Danilo Miladinovic, Ognjen Lukovic – Andrija Radulovic, Mitar Ergelas, Nikola Kolic – Mihajlo Baic. Au mai intrat: Andrej Kozul – Viktor Rogan, Luka Cvjeticanin, Luka Kljajic, Aleksandar Durasovic, Vukasin Bogdanovic, Veljko Kuzmanovic, Nikola Njamculovic. Selecționer: Milan Kuljic.

Cartonaș galben: Baic ’60.

Au arbitrat: Alina Peșu – Daniela Constantinescu, Andrei Cosmin; Marius Bădoiu.