Liga I, etapa a 11-a:
Vineri, 5 octombrie: Poli Iași – FC Viitorul 1-2 (Cristea ’42 – penalti / Ianis Hagi ’19, ’45+1 – penalti);
Sâmbătă, 6 octombrie: „U” Craiova – Hermannstadt 1-1 (Koljic ’45+2 / Blănaru ’7), Astra – CFR Cluj 1-2 (Zoua ’89 / Țucudean ’45+1, Moutinho ’55);
Duminică, 7 octombrie: Dunărea Călărași – FC Voluntari 1-1 (Mediop ’34 / Ricardinho ’80), Sepsi Sf. Gheorghe – Gaz Metan Mediaș 1-2 (Hamed ’31 / L. Cristea ’38, Caiado ’89), FCSB – Concordia Chiajna 0-1 (Batin ’60);
Luni, 8 octombrie: FC Botoșani – Dinamo 2-0 (Oaidă ’3, Fabbrini ’90+1).
Clasament:
1. | FCSB | 11 | 6 | 3 | 2 | 24:11 | 21 | |
2. | CFR Cluj | 11 | 5 | 5 | 1 | 13:8 | 20 | |
3. | Mediaș | 11 | 6 | 2 | 3 | 14:15 | 20 | |
4. | Viitorul | 11 | 6 | 1 | 4 | 12:11 | 19 | |
5. | Astra | 11 | 4 | 5 | 2 | 14:8 | 17 | |
6. | „U” Craiova | 11 | 4 | 4 | 3 | 18:10 | 16 | |
7. | Sepsi | 11 | 4 | 4 | 3 | 11:7 | 16 | |
8. | Călărași | 11 | 3 | 5 | 3 | 11:12 | 14 | |
9. | Poli Iași | 11 | 4 | 2 | 5 | 11:16 | 14 | |
10. | Chiajna | 11 | 4 | 2 | 5 | 10:15 | 14 | |
11. | Botoșani | 11 | 2 | 6 | 3 | 14:14 | 12 | |
12. | Dinamo | 11 | 3 | 2 | 6 | 12:19 | 11 | |
13. | Hermannstadt | 11 | 2 | 2 | 7 | 9:14 | 8 | |
14. | Voluntari | 11 | 0 | 5 | 6 | 9:22 | 5 |
Etapa viitoare:
Vineri, 19 octombrie
Ora 18.00: FC Voluntari – Concordia Chiajna
Ora 21.00: CFR Cluj – Poli Iași
Sâmbătă, 20 octombrie
Ora 16.00: Hermannstadt – Astra Giurgiu
Ora 21.00 FC Viitorul – Sepsi Sf. Gheorghe
Duminică, 21 octombrie
Ora 18.00: Gaz Metan Mediaș – AFC Botoșani
Ora 21.00: „U” Craiova – FCSB
Luni, 22 octombrie
Ora 21.00: Dinamo – Dunărea Călărași
Ora 18.00: FC Voluntari – Concordia Chiajna
Ora 21.00: CFR Cluj – Poli Iași
Sâmbătă, 20 octombrie
Ora 16.00: Hermannstadt – Astra Giurgiu
Ora 21.00 FC Viitorul – Sepsi Sf. Gheorghe
Duminică, 21 octombrie
Ora 18.00: Gaz Metan Mediaș – AFC Botoșani
Ora 21.00: „U” Craiova – FCSB
Luni, 22 octombrie
Ora 21.00: Dinamo – Dunărea Călărași
.
Liga a II-a, etapa a 10-a:
Joi, 4 octombrie: FC Argeş – Petrolul Ploieşti 3-0 (Băhăescu ’3, Năstăsie ’48, V. Gheorghe ’90+3);
Vineri, 5 octombrie: CS Baloteşti – Academica Clinceni 1-3 (Mihai ’45+1 / Dobrescu ’41, Răuță ’58, V. Mihalcea ’71), Pandurii Târgu Jiu – UTA Arad 1-2 (Pârvulescu ’55 / Cubleșan ’73, L. Oprea ’90);
Sâmbătă, 6 octombrie: Metaloglobus Bucureşti – ACS Poli Timişoara 1-0 (Ghenovici ’71), Chindia Târgovişte – Ripensia Timișoara 4-2 (A. Șerban ’1, Neguț ’53, Mihai ’61, C. Stoica ’84 / Ciuci ’4, Toma ’67 – penalti), ACS Energeticianul – Dacia Unirea Brăila 4-0 (Neacșa ’13, Tomozei ’68, Ionică ’81, Cioiu ’85), Aerostar Bacău – CS Mioveni 0-3 (Alex Popescu ’35, Coșereanu ’43, E. Stoica ’59), Luceafărul Oradea – Sportul Snagov 1-1 (Pop ’28 / Dănălache ’78), ASU Poli Timișoara – Farul Constanţa 1-0 (Coadă ’9);
Duminică, 7 octombrie: Universitatea Cluj – Daco-Getica Bucureşti 1-1 (Hațiegan ’11 / Voicu ’18).
Clasament:
1. | Snagov | 10 | 7 | 3 | 0 | 16:5 | 24 | |
2. | Clinceni | 10 | 7 | 0 | 3 | 25:6 | 21 | |
3. | FC Argeş | 10 | 6 | 3 | 1 | 17:6 | 21 | |
4. | Târgoviște | 10 | 6 | 2 | 2 | 18:11 | 20 | |
5. | Petrolul | 10 | 6 | 1 | 3 | 19:8 | 19 | |
6. | Mioveni | 10 | 6 | 1 | 3 | 18:8 | 19 | |
7. | Pandurii | 10 | 5 | 3 | 2 | 23:13 | 18 | |
8. | ‘U’ Cluj | 10 | 5 | 2 | 3 | 17:11 | 17 | |
9. | Energeticianul | 10 | 5 | 1 | 4 | 17:14 | 16 | |
10. | UTA Arad | 10 | 5 | 1 | 4 | 13:11 | 16 | |
11. | ASU Poli | 10 | 4 | 2 | 4 | 9:10 | 14 | |
12. | Metaloglobus | 10 | 4 | 2 | 4 | 10:16 | 14 | |
13. | Daco-Getica | 10 | 2 | 5 | 3 | 14:19 | 11 | |
14. | Farul | 10 | 3 | 0 | 7 | 15:23 | 9 | |
15. | Oradea | 10 | 2 | 3 | 5 | 9:18 | 9 | |
16. | Ripensia | 10 | 2 | 2 | 6 | 14:23 | 8 | |
17. | Balotești | 10 | 2 | 2 | 6 | 9:18 | 8 | |
18. | Bacău | 10 | 2 | 1 | 7 | 11:22 | 7 | |
19. | ACS Poli | 10 | 1 | 2 | 7 | 10:22 | 5 | |
20. | Brăila | 10 | 0 | 4 | 6 | 7:27 | 4 |
.
Liga a III-a, seria 3, etapa a 7-a:
Vineri, 5 octombrie: CSO Filiaşi – Flacăra Moreni 1-0 (Șchiopu ’54), CSM Alexandria – FC Voluntari II 0-1 (Trandafirescu ’81), Astra II – Municipal Braşov 0-1 (Răzvan Damian ’43);
Sâmbătă, 6 octombrie: „U” Craiova II – Viitorul Domneşti 10-1 (Alex Vulpe ’13, ’44, Alex Dinu ’22, Alin Ţegle ’43, ’83, Andrei Burlacu ’60, Jovan Markovic ’64, ’88, Alex Zete ’86, Petre Simion ’90 / Mihai Sandu ’1), Flacăra Horezu – FCU Craiova 2-0 (Cr. Munteanu ’26, Ed. Neacşu ’75 – penalti), Unirea Bascov – Atletic Bradu 3-0 (Iulian Tameş ’50, Gabriel Dalu ’55 – penalti, Marius Sanda ’90+4), Sporting Roşiori – Hermannstadt II 1-3 (L. Floricel ’16 – penalti / R. Cristiu ’11, C. Tineiu ’77, Al. Curtean ’81), Turris Turnu Măgurele – FC Pucioasa 1-0 (Marian Constantinescu ’45 – penalti).
Clasament: 1. Unirea Bascov 17 puncte (golaveraj 15-3), 2. CSO Filiaşi 16 (11-6), 3. Turnu Măgurele 15 (14-4), 4. Municipal Braşov 15 (9-5), 5. Astra II 14 (16-6), 6. Flacăra Horezu 14 (12-4), 7. FC Voluntari II 13 (8-7), 8. FCU Craiova 11 (10-7), 9. FC Pucioasa 10 (9-7), 10. „U” Craiova 9 (18-10), 11. Hermannstadt II 9 (12-13), 12. CSM Alexandria 8 (13-9), 13. Sporting Roşiori 2 (8-17), 14. Flacăra Moreni 1 (1-10), 15. Atletic Bradu 1 (3-18), 16. Viitorul Domneşti 0 (3-36).
.
Liga a IV-a Dolj
Etapa a 8-a: sâmbătă, 6 octombrie: Tractorul Cetate – Unirea Amărăștii de Jos 5-2, Recolta Ostroveni – Jiul Podari 0-0, Progresul Segarcea – Danubius Bechet 3-2, Dunărea Calafat – Victoria Plenița 4-2, Unirea Vela – Flacăra Moțăței 0-0, Vânătorul Desa – UT Dăbuleni 2-1, Metropolitan Ișalnița – CS Cârcea 2-0.
Clasament: 1. Dunărea Calafat 19 puncte (golaveraj 22-11), 2. Metropolitan Ișalnița 17 (24-16), 3. CS Cârcea 15 (29-13), 4. Tractorul Cetate 15 (19-10), 5. Danubius Bechet 14 (22-14), 6. Vânătorul Desa 14 (23-19), 7. Jiul Podari 13 (26-11), 8. Amărăștii de Jos 11 (16-16), 9. UT Dăbuleni 10 (22-20), 10. Progresul Segarcea 9 (17-21), 11. Recolta Ostroveni 7 (14-25), 12. Flacăra Moțăței 5 (9-23), 13. Victoria Plenița 4 (12-28), 14. Unirea Vela 4 (9-37).
.
Liga Elitelor, seria de Vest
Etapa a 2-a:
Under 19: sâmbătă, 6 octombrie – ora 12.00: SCM Râmnicu Vâlcea – Școlar Reșița, „U“ Craiova – Centrul Național Mureș, Csikszereda Miercurea Ciuc – CSS Slatina, Ardealul Cluj – CFR Cluj; duminică, 7 octombrie – ora 12.00: UTA Arad – Universitatea Cluj.
Clasament: 1. CN Mureș 3 puncte (golaveraj 3-0), 2. Ardealul Cluj 3 (3-1), 3. „U“ Craiova 3 (3-1), 4. „U“ Cluj 3 (3-2), 5. Miercurea Ciuc 1 (1-1), 6. CFR Cluj 1 (1-1), 7. Școlar Reșița 0 (2-3), 8. CSS Slatina 0 (1-3), 9. SCM Vâlcea 0 (1-3), 10. UTA Arad 0 (0-3).
Under 17: sâmbătă, 6 octombrie – ora 14.00: Interstar Sibiu – LPS Banatul Timişoara, Csikszereda Miercurea Ciuc – CSJ Ştiinţa U Craiova, Ardealul Cluj – CFR Cluj; duminică, 7 octombrie – ora 14.00: UTA Arad – LPS Bihorul Oradea. „U“ Craiova stă.
Clasament: 1. LPS Banatul 3 puncte (golaveraj 5-0), 2. „U“ Craiova 3 (3-1), 3. Interstar Sibiu 1 (3-3), 4. Ardealul Cluj 1 (3-3), 5. CFR Cluj 1 (1-1), 6. Miercurea Ciuc 1 (1-1), 7. CSJ Craiova 0 (1-3), 8. LPS Bihorul Oradea 0 (0-5).
.
CN de Juniori, seria 6
Etapa a 2-a:
Under 19: sâmbătă, 6 octombrie – ora 12.00: CFR Romgaz Craiova – CSS Severin, Academia „Gică Popescu” – ACS Energeticianul, ora 13.00: CSS Craiova – Luceafărul Severin; duminică, 7 octombrie – ora 12.00: LPS Slatina – Dinamyk Craiova, Pandurii Târgu Jiu – CSJ Ştiinţa U Craiova.
Clasament: 1. CSJ Craiova 3 puncte (golaveraj 6-1), 2. CSS Severin 3 (5-1), 3. Pandurii Târgu Jiu 3 (4-0), 4. Academia „Gică Popescu” 3 (6-4), 5. CSS Craiova 1 (0-0), 6. Dinamyk Craiova 1 (0-0), 7. CFR Romgaz Craiova 0 (4-6), 8. Luceafărul Severin 0 (1-5), 9. Energeticianul 0 (0-4), 10. LPS Slatina 0 (1-6).
Under 17: sâmbătă, 6 octombrie – ora 14.00: CFR Romgaz Craiova – CSS Severin, Academia „Gică Popescu” – Energeticianul, ora 15.00: CSS Craiova – Luceafărul Severin; duminică, 7 octombrie – ora 14.00: LPS Slatina – Dinamyk Craiova, Pandurii Târgu Jiu – CSS Slatina.
Clasament: 1. Academia „Gică Popescu” 3 (8-0), 2. Pandurii Târgu Jiu 3 (3-0), 3. Dinamyk Craiova 3 (4-2), 4. Luceafărul Severin 3 (1-0), 5. LPS Slatina 1 (2-2), 6. CSS Slatina 1 (2-2), 7. CSS Severin 0 (0-1), 8. CSS Craiova 0 (2-4), 9. ACS Energeticianul 0 (0-3), 10. CFR Romgaz Craiova 0 (0-8).