3.9 C
Știri de ultima orăSportFotbal / CSM Slatina și-a găsit nașul și a părăsit Cupa

Fotbal / CSM Slatina și-a găsit nașul și a părăsit Cupa

Visul frumos s-a spulberat în doar câteva minute. Divizionara D CSM Slatina a fost eliminată în 16-imile de finală ale Cupei României, după ce a pierdut astăzi, scor 0-2, întâlnirea susținută pe stadionul „1 Mai” în compania formației Dunărea Călărași, ocupanta locului nouă din Liga I. Oaspeții au intrat deciși în teren să rezolve ecuația calificării și au marcat rapid, prin Vali Alexandru (’7), apoi și-au majorat avantajul prin Alin Dobrosavlevici (2’9). Dunărea Călărași nu a mai forțat în repriza secundă și astfel rezultatul pauzei a fost și cel final.
Slatina: Gavriş – Preda, Scheau, Bărbuţi, Stancu, Tudor, Popescu, Radu, Precup, Stănică, Ceapă. Antrenor: Bobi Verdeş.
Călărași: C. Lungu – Bg. Şandru, Dobrosavlevici, Şeroni, Mendy, Missi Mezu, Bourceanu, Honciu, Val. Munteanu, Drăghiceanu, Val. Alexandru. Antrenor: Dan Alexa.
Au arbitrat: Mihai Amorăriţei – Florin Pucheanu, Alexandru Mihăilă.