21.7 C
Știri de ultima orăSportMeciul Simonei Halep cu Ajla Tomljanovic se va relua în această seară

Meciul Simonei Halep cu Ajla Tomljanovic se va relua în această seară

Meciul liderei mondiale Simona Halep cu australianca Ajla Tomljanovic, dinn turul al 2-lea de la Cincinnati., a fost întrerupt joi dimineață, în setul al 3-lea, din cauza ploii, și va fi reluat abia joi seară, după ora 20:00.
Partida a început după ora 3:00 ora României, Simona a pierdut primul set cu 4-6, l-a câștigat pe următorul cu 6-3, iar în “decisiv” conducea cu 4-3, când arbitrul a oprit întâlnirea.
Dacă va câștiga, Halep va întâlni apoi o altă australiancă, pe Ashleigh Barty, numărul 16 WTA, vineri dimineață după ora 4:00. Competiția feminină de la Cincinnati are premii totale de 2,9 miloane de dolari.
La masculin, unde turneul din Ohio are premii de 5 milioane 700.000 de dolari, Maris Copil a fost învins greu de Marin Cilic.
Românul de pe poziția a 92-a ATP a cedat în 3 seturi: 6-7, 6-4, 6-4, contra croatului de pe locul al 7-lea mondial.
Meciul a durat două ore și 17 minute și Copil a servit 16 ași. Arădeanul a rămas cu un cec de 37.000 de dolari și 55 de puncte în ierarhia profesionistă.