24.5 C
Știri de ultima orăSportExclusiv / CSO Filiași nu a avut milă de juniorii mari de la CSJ (galerie foto)

Exclusiv / CSO Filiași nu a avut milă de juniorii mari de la CSJ (galerie foto)

Divizionara C CSO Filiași a încheiat astăzi stagiul de pregătire efectuat pe plan local și cu această ocazie a susținut pe stadionul „Chimia“ din Ișalnița și un joc amical în compania echipei de juniori sub 19 ani a CSJ Știința U Craiova. Trupa lui Silviu Lung și Cosmin Fruntelată a spulberat cu 9-1 gruparea antrenată de Alex Stoica.

Filmul golurilor:

Minutul 5, 1-0: Daniel Unguru a executat perfect o lovitură liberă de la 18 metri; Minutul 18, 2-0: Cătălin Dinu a transformat cu precizie un penalti obținut de Ghighilicea: Minutul 43, 3-0: Dinu a scăpat pe stânga, a întors doi fundași, apoi a șutat imparabil de la 6 metri; Minutul 47, 4-0: După o cursă de 20 de metri, Gheorghișor a pătruns în careu pe dreapta și a șutat sub bară de la 8 metri; Minutul 58, 5-0: Dinu a scăpat singur cu portarul Ogarcă și l-a învins cu o „scăriță“; Minutul 60, 6-0: Unguru a finalizat cu un șut la colțul din dreapta, după o acțiune frumoasă a lui Gheorghișor; Minutul 62, 7-0: Mihai Șchiopu a plasat mingea lângă bara din dreapta, din centrul careului mare; Minutul 66, 8-0: aflat la primul joc în tricoul lui CSO Filiași, Rodemis Trifu (venit de la Pandurii), a primit o pasă de pe dreapta, a preluat în centrul careului mare și a șutat pe lângă portarul care îi ieșise în întâmpinare; Minutul 82, 8-1: Teodor Bărăgan a redus din diferență după ce a primit un cadou din partea noului portar Sebastian Toma, venit de la CS Mioveni; Minutul 90, 9-1: juniorul Denis Stănciugel, originar din Filiași, a pus latul de la 10 metri la o pasă venită de la Gheorghișor. CSO Filiași: Nedianu – Șchiopu, Lupu, Chiriță, Tereche – Borneci, D. Stancu – Unguru, Dinu, Crușoveanu – Ghighilicea. Au mai intrat: Toma – Toshi, Stănciugel, Boboc, R. Vulpe, Crețu, R. Trifu, Stăiculescu, Gheorghișor. Antrenor: Silviu Lung. CSJ U19: Bosnea – Nicola, C. Andrei, Ionescu, Pîrvu – V. Popa – Grigorașcu, Tudor, Furiș, Radu – Șelaru. Au mai intrat: Ogarcă – Rihman, Șt. Popescu, Militaru, Bărăgan, Zmeu, Tudorescu. Antrenor: Alex Stoica. Următorul amical al lui CSO Filiași este programat miercuri, în deplasare, la FCM Alexandria.