10.3 C
Știri de ultima orăSportFotbal / CSO Filiași, victorioasă la Cârcea cu mulți jucători în probe

Fotbal / CSO Filiași, victorioasă la Cârcea cu mulți jucători în probe

Divizionara C CSO Filiași a început ieri seria partidelor amicale. Trupa lui Silviu Lung, din care au făcut parte foarte mulți jucători aflați în probe, s-a impus cu 2-0 pe terenul echipei județene Viitorul Cârcea. La pauză a fost 0-0, iar în partea secundă au marcat Cătălin Dinu și Aurel Lupu.

Antrenorul Silviu Lung a început meciul cu următorul unsprezece: Bobonete – Marius, Lupu, Trandafir, Crușoveanu – D. Stancu, Borneci – Badea, Borhot, Stăiculescu – Bogoi. În repriza secundă au mai intrat: Nica – Rădoi, Călărășanu, Sandu, Mitruțoiu, Marinoiu, Novac.

Am avut mai mulți jucători în probe la acest meci, iar majoritatea m-au lămurit și am renunțat la ei. Rămân de urmărit Bogoi și Marinoiu, care au arătat că știu fotbal, dar că sunt nepregătiți. Au absentat Chiriță și Vulpe, ambii învoiți, ultimul și cu ceva probleme medicale. Acest meci și-a atins scopul, a fost o mișcare bună“, a declarat antrenorul Silviu Lung, pentru GdS.

Următorul test pentru CSO Filiași are loc sâmbătă, 28 iulie, la Pitești, cu FC Argeș.