10.6 C
marți, 19 martie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal / Puștii lui Vrăjitoarea sunt vicecampioni naționali

Fotbal / Puștii lui Vrăjitoarea sunt vicecampioni naționali

Juniorii sub 13 ani ai Universității Craiova au pierdut astăzi, cu 2-1, finala Campionatului Național în fața grupării FC Viitorul și au obținut medaliile de argint. Reușita alb-albaștrilor de pe terenul sintetic al Centrului Național de Fotbal Buftea a fost semnată de Bogdan Duță.

Antrenorul Craiovei U13, Bogdan Vrăjitoarea, a început meciul cu următorii: Alexandru Bunea – Mario Sîrbu, Adelin Dumitru, Denis Benga, Lucian Duță, Alexandru Capac, Bogdan Duță, Ianis Zaharia, Robert Tamaș. Rezerve: Rafael Vlăsceanu – Vlăduț Nedelcu, Robert Lăpădătescu, Frederico Cîrpici, Rareș Gheorghiade.

În drumul spre finală, Universitatea Craiova U13 a câștigat turneul semifinal în care le-a întâlnit pe CSM Școlar Reșița (4-1), pe Luceafărul Cluj (3-2) și Gaz Metan Mediaș (2-0). De partea cealaltă, FC Viitorul a trecut de FC Argeș Pitești (4-2), de Prosport Academy (5-0) și de Sporting Club Comstar Vaslui (6-2).