5.9 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal / „Leii“ lui Bon au încheiat pe locul doi Liga Elitelor U17

Fotbal / „Leii“ lui Bon au încheiat pe locul doi Liga Elitelor U17

Echipa de juniori sub 17 ani a Universității Craiova a pierdut dramatic, scor 6-7, după penaltiuri, finala Ligii Elitelor Under 17, disputată sâmbătă, la Centrul Național de Fotbal Buftea, în fața formației similare a clubului FC Viitorul. După cele 80 de minute regulamentare scorul a fost egal, 1-1, golurile fiind marcate de Jovan Markovic (’62), pentru Știința, respectiv Louis Munteanu (’10), pentru constănțeni. De subliniat faptul că Jovan Markovic a ratat și un penalti în minutul 55. La loviturile de departajare, FC Viitorul s-a impus cu 6-5.

Universitatea Craiova: Alexandru Manea  – Cosmin Dobre, George Negrea, Vlad Rezeanu – Răzvan Nițuică, Cosmin Cojocaru, Robert Moga, George Pătulea – Ionuț Sîrbu, Jovan Markovic, Petre Simon. Antrenor: Dragoș  Bon.

Rezerve: Cătălin Preduț – Denis Guță, Cristian Manea, George Boștină, Alin Moldovan, Ștefan Baiaram, Luis Nițu.

FC Viitorul: Paul Șerban – Alex Georgescu, Vlăduț Ștefănescu, Antonio Vlad, Darius Mureșan – Ionuț Călin, Alexandru Negrean, Constantin Grameni –  Răzvan Matiș – Louis Munteanu, Alexi Pitu. Antrenor: Constantin Fălina.

Rezerve: Ștefan Mușat – Dan Sîrbu, Antonio Dumitrescu, Robert Voicu, Aron Girsik, Darius Vultur, Darius Grosu.