14.5 C
Știri de ultima orăSport11 medalii pentru atleții din Bănie la CN de sală

11 medalii pentru atleții din Bănie la CN de sală

Ştafeta de bronz de la CSM Craiova

Atleții craioveni au obținut 11 medalii la Campionatul Național în sală, desfășurat weekendul trecut la București. Reprezentanții CSM Craiova au cucerit zece medalii, la seniori și tineret. Ștefania Drăgan a reușit singurul titlu național, obținut la săritura cu prăjina – categoria tineret, tot la această probă adjudecând și bronzul la senioare. Un argint a fost cucerit de Cristina Bălan la tineret în cursa de 800 de metri, atleta dublându-și performanța și cu un loc trei la proba de 400 de metri, tineret. Celelalte șase medalii au fost toate de bronz grație rezultatelor obținute de Carmen Toma (senioare, triplusalt), Ana Maria Roșianu (senioare, 60 m), Daniel Budin (seniori, 60 m), Ionuț Drăgușin (tineret, 3000 m), Mihai Anastasiu (seniori, înălțime) și de ștafeta feminină (senioare) de 4×2 tururi, compusă din Ștefania Sandu, Mădălina Fica, Mihaela Popescu și Cristina Bălan.
Și o atletă de la CS Universitatea Craiova-LPS „Petrache Trișcu”, Vanesa Balaci, a urcat pe podium. Eleva lui Nicușor Bugiulescu a obținut locul trei la tineret, în proba de 60 de metri.