12 C
Știri de ultima orăSportTenis: Marius Copil și Florin Mergea, învinși în primul tur la Stockholm

Tenis: Marius Copil și Florin Mergea, învinși în primul tur la Stockholm

Perechea alcătuită din tenismenii români Marius Copil și Florin Mergea a fost învinsă în primul tur al probei de dublu din cadrul turneului ATP de la Stockholm, dotat cu premii totale de 589.185 euro, de cuplul Jonathan Erlich (Israel)/Nikola Mektic (Croația), care s-a impus cu 5-7, 7-6 (3), 10-8, scrie Agerpres. De notat faptul că perechea română, învinsă într-o oră și 44 de minute, a ratat două mingi de meci în setul doi pe serviciul adversarilor la scorul de 6-5. Erlich și Mektic vor juca în sferturi cu câștigătorii meciului dintre Oliver Marach (Franța)/Mate Pivac (Croația), principalii favoriți, și Jonathan Eysseric (Franța)/Franko Skugor (Croația).