13.1 C
Știri de ultima orăSportFotbal / „Satelitul“ a remizat la Lugoj

Fotbal / „Satelitul“ a remizat la Lugoj

Echipa secundă a CS Universitatea Craiova a încheiat la egalitate, scor 1-1, partida disputată vineri seară, în deplasare, în compania echipei CSM Lugoj, contând pentru etapa a doua din Liga a III-a, seria 4. Gazdele au deschis scorul în minutul 18 prin Eugen Miculescu, iar alb-albaștrii au replicat prin Alex Popescu în minutul 30.
Antrenorul grupării din Bănie, Cornel Papură, a început partida cu următorii: L. Popescu – Borța, Ion, Hreniuc, Trocan – Iuga, Enache, Buzan – Frăsineanu, Al. Popescu, Petre. Pe parcurs i-a mai introdus pe Trancă, Gunie, V. Constantin și Dinu.
În urma acestui rezultat, CS Universitatea II Craiova ocupă locul secund, cu 4 puncte, iar în etapa a treia va evolua pe stadionul „Extensiv“ în compania echipei CS Gloria Lunca Teuz Cermei.