Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (12-15 mai)

minge

Liga I

Play-off, etapa a 10-a (ultima): sâmbătă: FC Viitorul – CFR Cluj 1-0, FCSB – CS Universitatea Craiova 3-0, Dinamo București – Astra Giurgiu 1-1.

Clasament: 1. FC Viitorul 44 puncte (golaveraj 12-8), 2. FCSB 44 (15-7), 3. Dinamo București 40 (15-8), 4. CFR Cluj 33 (8-14), 5. CS Universitatea Craiova 31 (8-14), 6. Astra Giurgiu 27 (10-16).

Play-out, etapa a 10-a: vineri: Gaz Metan Mediaș – FC Voluntari 4-1, duminică: Poli Timișoara – CSM Poli Iași 1-1, luni: ASA Târgu Mureș – FC Botoșani 0-2, Pandurii Târgu Jiu – Concordia Chiajna 3-2.

Clasament: 1. Poli Iași 35 (12-3), 2. Gaz Metan Mediaș 34 (12-8), 3. FC Botoşani 30 (12-7), 4. FC Voluntari 30 (13-14), 5. Poli Timișoara 23 (11-10), 6. Concordia Chiajna 23 (11-14), 7. Pandurii Târgu Jiu 20 (9-16), 8. ASA Târgu Mureș 13 (3-11).

.

Liga a II-a

Etapa a 34-a: vineri: FC Braşov – CS Mioveni 0-0, Juventus Bucureşti – Chindia Târgovişte 2-1; sâmbătă: Luceafărul Oradea – Dacia Unirea Brăila 4-1, CS Afumaţi – Foresta Suceava 6-0, Dunărea Călăraşi – CS Baloteşti 2-1, Unirea Tărlungeni – ASU Politehnica Timișoara 0-3, Sepsi Sfântu Gheorghe – CSM Vâlcea 3-0; duminică: Academica Clinceni – UTA Bătrâna Doamnă 0-6. Partidele Şoimii Pâncota – Metalul Reşiţa, Olimpia Satu Mare – ACS Berceni nu se dispută.

Clasament: 1. Juventus Bucureşti 72 puncte (golaveraj 63-17), 2. UTA Bătrâna Doamnă 62 (58-28), 3. Sepsi Sfântu Gheorghe 61 (53-26), 4. CS Mioveni 58 (48-24), 5. FC Braşov 55 (47-30), 6. Chindia Târgovişte 51 (50-32), 7. Dunărea Călăraşi 47 (43-39), 8. Dacia Unirea Brăila 46 (36-38), 9. Olimpia Satu Mare 45 (39-33), 10. CS Afumaţi 44 (41-31), 11. Foresta Suceava 41 (46-53), 12. Luceafărul Oradea 7 (42-35), 13. ASU Politehnica Timișoara 37 (44-51), 14. Academica Clinceni 34 (42-66), 15. CS Baloteşti 30 (35-52), 16. Metalul Reşiţa 21 (32-65), 17. CSM Vâlcea 18 (16-58), 18. Unirea Tărlungeni 1 (15-72).

.


Liga a III-a, seria 3

Etapa a 28-a: vineri: CSO Filiaşi – CS Mioveni II 0-1; sâmbătă: FC Aninoasa – CS Universitatea II Craiova 2-3, FCSB II – Concordia II Chiajna 1-1, FCM Alexandria – URBAN Titu 2-0, Sporting Roșiori – ACS Șirineasa 2-0, Flacăra Moreni – FC Voluntari II 2-1, ACS Podari – Atletic Bradu 0-3 (la „masa verde”). SCM Pitești a stat.

Clasament: 1. SCM Piteşti 68 puncte (golaveraj 69-14), 2. Flacăra Moreni 41 (39-27), 3. FCM Alexandria 41 (32-26), 4. Atletic Bradu 41 (48-43), 5. FC Voluntari 38 (44-37), 6. Sporting Roşiori 37 (34-33), 7. Concordia II Chiajna 37 (41-41), 8. CS Universitatea II Craiova 41 (42-41), 9. CS Mioveni II 37 (37-37), 10. FCSB II 35 (38-40), 11. CSO Filiaşi 34 (35-32), 12. FC Aninoasa 34 (32-34), 13. CS Şirineasa 26 (25-46), 14. Urban Titu 20 (26-48), 15. ACS Podari 13 (16-56).

.

Liga IV-a Dolj

Play-off, etapa a 5-a: sâmbătă: Viitorul Cârcea – Tractorul Cetate 1-3, Danubius Bechet – Progresul Segarcea 4-2, Recolta Ostroveni – Metropolitan Ișalnița 2-4.

Clasament: 1. Tractorul Cetate 41 puncte (golaveraj 19-3), 2. Viitorul Cârcea 41 (14-6), 3. Metropolitan Ișalnița 32 (9-10), 4. Progresul Segarcea 30 (8-10, 5. Danubius Bechet 29 (11-15), 6. Recolta Ostroveni 15 (6-23).

Play-out, etapa a 5-a: sâmbătă: Dunărea Calafat – Unirea Leamna 6-0, Știința Malu Mare – Ajax Dobrotești 1-6. Arena Bulls Preajba a stat.

Clasament: 1. Dunărea Calafat 24 (29-0), 2. Ajax Dobrotești 16 (9-4), 3. Unirea Leamna 16 (5-7), 4. Arena Bulls Preajba 10 (5-16), 5. Știința Malu Mare 6 (5-26).




Comenteaza acum

Alte stiri

Sumarul ediției de sâmbătă, 13 mai 2017

Top