Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (14-17 aprilie)

minge


Liga I, etapa a 6-a

Play-off: sâmbătă: CS Universitatea Craiova – Astra Giurgiu 1-3, duminică: Dinamo București – FC Viitorul 2-1, luni: CFR Cluj – FCSB 0-0.

Clasament: 1. FCSB 37 puncte (golaveraj 9-4), 2. FC Viitorul 34 (6-5), 3. Dinamo București 32 (7-4), 4. CFR Cluj 30 (7-7), 5. CS Universitatea Craiova 27 (3-8), 6. Astra Giurgiu 26 (7-11).

Play-out: vineri: FC Botoșani – Concordia Chiajna 1-1, sâmbătă: ASA Târgu Mureș – ACS Poli Timișoara 0-0, duminică: Gaz Metan Mediaș – Pandurii Târgu Jiu 3-1, luni: FC Voluntari – Poli Iași 0-0.

Clasament: 1. Poli Iași 29 (8-2), 2. Gaz Metan Mediaș 29 (8-6), 3. FC Botoșani 24 (8-5), 4. FC Voluntari 21 (5-8), 5. Poli Timișoara 18 (6-3), 6. Pandurii Târgu Jiu 16 (4-7), 7. Concordia Chiajna 16 (4-8), 8. ASA Târgu Mureș 11 (3-7).

.

Liga a II-a

Etapa a 29-a: miercuri: Dunărea Călărași – Olimpia Satu Mare 2-0, Unirea Târlungeni – Juventus București 0-3, CSM Vâlcea – CS Mioveni 0-3; joi: Chindia Târgoviște – FC Brașov 4-0; vineri: CS Balotești – Luceafărul Oradea 2-1, Dacia Unirea Brăila – Academica Clinceni 1-0, ASU Poli Timișoara – CS Afumați 2-1, Foresta Suceava – Metalul Reșița 2-1; sâmbătă: UTA Bătrâna Doamnă – Sepsi Sfântu Gheorghe 2-1. Partida ACS Berceni – Șoimii Pâncota nu se dispută.

Clasament: 1. Juventus București 63 puncte (golaveraj 53-11), 2. Sepsi Sfântu Gheorghe 51 (45-24), 3. UTA Bătrâna Doamnă 50 (45-26), 4. FC Brașov 49 (42-27), 5. CS Mioveni 47 (35-18), 6. Chindia Târgoviște 44 (41-26), 7. Olimpia Satu Mare 41 (35-29), 8. Dacia Unirea Brăila 40 (32-30), 9. Foresta Suceava 36 (42-45), 10. Dunărea Călărași 35 (32-33), 11. Luceafărul Oradea  34 (34-30), 12. CS Afumați 32 (29-30), 13. Academica Clinceni 30 (35-52), 14. CS Balotești 27 (32-44), 15. ASU Poli Timișoara 27 (33-46), 16. CSM Vâlcea 18 (16-43), 17. Metalul Reșița 16 (26-58), 18. Unirea Târlungeni 9 (15-54).

.


Liga a III-a, seria 3

Etapa a 23-a: vineri: CSO Filiași – CS Universitatea II Craiova 1-1, Sporting Roșiori – ACS Podari 3-0 (neprezentare), Urban Titu – Concordia II Chiajna 2-1, Atletic Bradu – SCM Pitești 1-3, CS Mioveni II – FC Aninoasa 2-2, FC Voluntari II – FCSB II 1-3, Flacăra Moreni – FCM Alexandria 2-1, CS Șirineasa a stat.

Clasament: 1. SCM Pitești 56 puncte (golaveraj 57-12), 2. FC Voluntari II 34 (37-30), 3. Atletic Bradu 32 (40-39), 4. Flacăra Moreni 31 (29-20), 5. FC Aninoasa 31 (27-20), 6. Sporting Roșiori 31 (30-28), 7. CS Mioveni II 30 (31-34), 8. FCSB II 29 (32-36), 9. Concordia II Chiajna 29 (29-33), 10. CSO Filiaşi 28 (27-24), 11. FCM Alexandria 27 (23-26), 12. CS Universitatea II Craiova 24 (28-32), 13. ACS Podari 21 (22-36), 14. URBAN Titu 19 (26-42), 15. ACS Șirineasa 16 (17-43).

.

Liga a IV-a Dolj

Play-off, etapa 1: vineri: Viitorul Cârcea – Recolta Ostroveni 4-1, Tractorul Cetate – Danubius Bechet 6-0, Progresul Segarcea – Metropolitan Ișalnița 0-0.

Clasament: 1. Viitorul Cârcea 32 puncte (golaveraj 4-1), 2. Tractorul Cetate 29 (6-0), 3. Progresul Segarcea 27 (0-0), 4. Metropolitan Ișalnița 26 (0-0), 5. Danubius Bechet 23 (0-6), 6. Recolta Ostroveni 15 (1-4).

Play-out, etapa 1: vineri: Unirea Leamna – Știința Malu Mare 4-1, Ajax Dobrotești – Arena Bulls Preajba 3-0.

Clasament: 1. Unirea Leamna 13 (4-1), 2. Ajax Dobrotești 13 (3-0), 3. Arena Bulls Preajba 7 (0-3), 4. Știința Malu Mare 6 (1-4).



Comenteaza acum

Alte stiri

Sumarul ediției de sâmbătă, 15 aprilie 2017

Top