13.4 C
Știri de ultima orăSportBurcea, nemulţumit de evoluţia rezervelor

Burcea, nemulţumit de evoluţia rezervelor

Antrenorul Bogdan Burcea a fost nemulțumit de prestația unor jucătoare (foto: Alexandru Vîrtosu)

Handbalistele de la SCM Craiova au obţinut sâmbătă a opta victorie din acest sezon, impunându-se cu scorul de 33-28 (18-11) în disputa de pe teren propriu cu ultima clasată, Unirea Slobozia. Gazdele au avut şi nouă goluri avans în repriza secundă, dar după ce antrenorul Bogdan Burcea a scos o parte dintre titulare, oaspetele s-au apropiat periculos pe tabelă. În final, SCM s-a impus la o diferenţă de cinci goluri. Evoluţia jucătoarelor venite de pe bancă, dar mai ales atitudinea unora dintre ele, l-au nemulţumit pe antrenorul de la SCM. „Îmi felicit echipa pentru evoluţia din primele 47-48 de minute, până la schimbări. E a nu ştiu câta oară când dăm şansă unor sportive să evolueze, dar principala lor preocupare este să se pună în evidenţă pe sine, nu echipa. Trebuie să căutăm soluţii vizavi de atitudinea celor care vin de pe bancă“, a spus Bogdan Burcea. Acesta a mărturisit că şase dintre jucătoarele sale, majoritatea titulare, dar şi el, s-au confruntat toată săptămâna cu o gripă severă şi chiar au ajuns în spital. Pentru SCM au marcat sâmbătă: Zamfir (9 goluri), Nikolic (8), Landre (6), Băbeanu (3), Apipie (2), Andrei (2), Trifunovic (2) şi Ianaşi. Au mai jucat: Paşca, Dumanksa, Stanciu – Şelaru, Zaremba. Oltencele, care se menţin pe locul trei în clasament, vor sta runda viitoare, iar pe 16 februarie vor primi vizita campioanei CSM Bucureşti.