16.7 C
Știri de ultima orăSportFotbal / CS Universitatea II Craiova, victorie clară cu Viitorul Cârcea (galerie foto)

Alb-albaştrii lui Papură şi Guşatu au trecut la pas de Cârcea (Foto: Alexandru Vîrtosu)

Echipa secundă a CS Universitatea Craiova s-a impus, scor 8-0 (3-0), în amicalul disputat sâmbătă, pe stadionul „Aripile”, în fața liderului Ligii a IV-a Dolj, Viitorul Cârcea. La acest prim test din 2017, „satelitul” a marcat prin Burlacu (’15 – penalti, ’40), Alex Chivu (’29), Buzan (’49, ’58 – penalti), Gunie (’73), Tătulea (’81) și Frăsineanu (’89). Alb-albaștrii au irosit și o lovitură de pedeapsă prin Vali Constantin (’18).

CS Universitatea II Craiova, prima repriză: Vlad – Borța, Ion, Hreniuc, Lupu – Chivu, Hodea, V. Constantin – Cuibari, Rodeanu, Burlacu.

CS Universitatea II Craiova, repriza a doua: Vlad (’57, C. Popescu) – Ionescu, Cojocaru, Bogdan, Butoi -Buzan, Enache, Cârlig – Frăsineanu, Gunie, Tătulea.

Antrenori: Cornel Papură, Mugur Gușatu.

Viitorul Cârcea: Dragomir – Nuță, Trancă, Mirea, Stuparu – M. Dicu, Pitulice, V. Dicu, Alămiță – Ignat, Buciuman. Au mai intrat: Socol – Pârvu, Balaban, Vozaru, Simion, Dumitrașcu, Poenaru.

Antrenor: Ionuț Țiclea.

Au arbitrat: Cătălin Găman – Adrian Popescu, Claudiu Tudor.

Următorul amical al trupei pregătite de Papură și Gușatu va avea loc duminică, de la ora 11.00, tot la „Aripile”, în compania divizionarei C Viitorul Domnești.