22 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal / Alaves, prima echipă calificată în semifinalele Cupei Regelui Spaniei

Fotbal / Alaves, prima echipă calificată în semifinalele Cupei Regelui Spaniei

Jucătorii lui Alaves (în albastru) continuă în Cupa Regelui

Formația Alaves a încheiat la egalitate, scor 0-0, partida disputată ieri seară, pe „Estadio Mendizorrotza” (Vitoria-Gasteiz), în fața echipei Alcorcon, în manșa a doua a sferturilor de finală și s-a calificat în semifinalele Cupei Regelui Spaniei grație victoriei din tur, cu 2-0.
Alaves: Ortola – Vigaray, Alexis, Feddal, Garcia – Krsticic, Torres, Katai (84, Deyverson) – Toquero Pinedo (46, Ibai), Sobrino (46, M. Llorente) – Santos. Antrenor: M. Pellegrino.
Alcorcon: Jimenez – Nelson, Owona, Vega, Elgezabal Udondo – Alejo, Plano (73, Kadif) – Perez (73, Toribio), Rey (58, Luque), Tropi – Gimenez. Antrenor: J. Velazquez.

Programul celorlalte meciuri din manșa a doua a sferturilor din Cupa Regelui Spaniei: astăzi – ora 20.15: Eibar – Atletico Madrid (în tur 0-3), ora 22.15: Celta Vigo – Real Madrid (în tur 2-1); mâine – ora 22.15: Barcelona – Real Sociedad (în tur 1-0).