10.3 C
Știri de ultima orăSportFotbal / Victorie frumoasă cu Hibernians

Fotbal / Victorie frumoasă cu Hibernians

Jovan Markovic a fost impresionat în meciul cu maltezii (foto: csuc.ro)

CS Universitatea Craiova s-a impus de o manieră categorică, scor 3-1 (3-0), în partida de verificare susținută în această seară, în compania echipei FC Hibernians, ocupanta locului secund în campionatul Maltei. Golurile alb-albaștrilor au fost marcate de Alexandru Băluță (26) și Jovan Markovic (37, 40), replica adversarilor venind în minutul 83.
Antrenorul Gigi Mulțescu a utilizat în prima repriză următorii jucători: Vlad – Dimitrov, Kelic, Acka, Briceag – Mateiu, Zlatinski (15, Screciu), Bancu – Ivan, Băluță, Măzărache (27, Markovic). Din minutul 62 a schimbat aproape toată echipa, formula arătând astfel: L. Popescu – Petre, Popov, Barthe, Bârzan – Madson, Gustavo, Rocha – Screciu (77, Al. Popescu), Fajic, Markovic (77, Manea).
Acesta a fost cel de-al treilea amical susținut de alb-albaștri în cadrul stagiului din Malta, în primul înregistrând o remiză, 1-1 cu Fortuna Dusseldorf, iar în cel de-al doilea o victorie, 2-1 cu FC St. Gallen.