13.4 C
Știri de ultima orăSportPodariul s-a întors cu un punct de la Aninoasa

Podariul s-a întors cu un punct de la Aninoasa

La primul meci oficial în noul campionat, ACS Podari a obținut o remiză albă (0-0) la Aninoasa. Doljenii au primit o replică puternică din partea unei echipe arțăgoase, care în pauza competițională a făcut numeroase schimbări în formula de start. Aninoasa a avut două șanse mari de gol, dar portarul podărenilor, Mecea, a intervenit salvator. Cea mai mare ocazie a trupei din Podari s-a consemnat în repriza a doua, când șutul lui Fieraru din afara careului a trecut milimetric pe lângă poartă. Antrenorul Podariului, Florin Șoavă i-a trimis în teren pe: Mecea – Ciocârlă, Avram, Chircan, Ciocioană – Stancu, Dumangiu (55 Sîrmon) – Raicea (68 Preda), Velica, Fieraru – Bălan (88 Neacşu). Gazdele, antrenate de Cristi Bălașa, au jucat în formula: Bărboiu – I. Constantin, Ştefan, Coman, Ş. Ion – Calofir, Dinu, Penescu (81 Huţuşoru) – Călinescu (71 Maican) – Neguţ, Cernea.