16.2 C
Știri de ultima orăSport„Satelitul” CS Universitatea a remizat cu Al Ittihad Kabla

„Satelitul” CS Universitatea a remizat cu Al Ittihad Kabla

Echipa secundă a CS Universitatea Craiova a remizat, scor 1-1, în partida amicală disputată ieri, la Buftea, în compania formaţiei Al Ittihad Kabla, din Emiratele Arabe Unite, la care este legitimat vâlceanul Mihai Costea. Alin Manea a deschis scorul în minutul 6 pentru olteni, cu un lob de la distanţă, iar adversarii au egalat în startul actului secund. Cu şase minute înainte de final, Andrei Vlad a apărat o lovitură de la 11 metri executată de Mihai Costea.

Antrenorul „satelitului”, Cornel Papură, a mizat pe: L. Popescu – Vlădoiu, Hreniuc, Cioinac, Ionescu – Ciocoteală – Surugiu, Manea, Dinu, Petre – Burlacu. În repriza au mai intrat: Vlad, Marcu, Cojocaru, Luică, Hodea, Enache, Buzan, Cârlig, Miculaiciuc şi Al. Popescu.

Următorul joc de verificare al formaţiei CS Universitatea II Craiova se va disputa sâmbătă, de la ora 10.30, la Aeroport, în compania grupării Pandurii II Târgu Jiu