24.5 C
Știri de ultima orăSportFotbal / CSO Filiaşi şi CSU II Craiova nu au găsit golul pe „Chimia”

Fotbal / CSO Filiaşi şi CSU II Craiova nu au găsit golul pe „Chimia”

Portarul Andrei Vlad a avut câteva intervenţii salvatoare cu CSO Filiaşi (foto: Alexandru Vîrtosu)

Formaţiile CSO Filiaşi şi CS Universitatea II Craiova au remizat sâmbătă, scor 0-0, pe stadionul „Chimia” din Işalniţa, într-un joc amical foarte disputat, cu multe ocazii de poartă. Mult mai aproape de victorie au fost filieşenii, care au irosit o lovitură de la unsprezece metri în minutul 56, obţinută de Tănase şi ratată de Fotescu.

CSO Filiaşi: Mogoşanu – Cimpoeru, ălaşa, Lupu, Orban – Calu, Bogdanovici – Moraru, Tănase, Cruşoveanu – Fotescu. În repriza secundă au mai intrat: Lascu – Borhot, Duriţă, Neacşu, Petcu, Istudor, Papa. Antrenor: Dragoş Bon.

CSU II Craiova: Vlad – Petre, Hodea, Cioinac, Luică – Ciocoteală, Manea, Dinu – Buzan, Al. Popescu, Burlacu. Au mai intrat: Marcu, Cojocaru, Cr. Andrei, Rodeanu, Gianimu, Sima, Ionescu. Antrenor: Corneliu Papură.

Au arbitrat: Costinel Iacob – Pompiliu Barbu, Răzvan Tudor.

Mai multe amănunte, galerie foto şi declaraţii, în numărul de luni al GdS.