14.5 C
Știri de ultima orăSportScaești a câștigat Memorialul „Edu Nicolae Culi“

Scaești a câștigat Memorialul „Edu Nicolae Culi“

AS Scaeşti, învingătoare la Valea Fântânilor

Duminică a fost zi de fotbal la Valea Fântânilor, terenul din localitate găzduind ediția a doua a Memorialului „Edu Nicolae Culi“. La start s-au regăsit patru formații, iar disputele s-au desfășurat pe durata a două reprize de câte 25 de minute fiecare. La finalul acestora, în cazul în care egalitatea a persistat, s-a trecut direct la loviturile de departajare, astfel încât la final toți cei prezenți au putut rămâne la un mic și o bere. Competiția a fost câștigată de AS Scaești, care s-a impus în finala mare în fața echipei gazdă, Viitorul Valea Fântânilor, la loviturile de departajare, după ce în timpul regulamentar scorul a fost egal, 0-0.
Iată rezultatele înregistrate: Viitorul Valea Fântânilor – Jiul Bâlta 8-7 (1-1 în timpul regulamentar, 7-6 la penaltiuri), FC Butoiești – AS Scaești 5-7 (3-3 în timpul regulamentar, 2-4 la penaltiuri), finala mică: Jiul Bâlta – FC Butoiești 1-3, finala mare: Viitorul Valea Fântânilor – AS Scaești 1-4 (0-0 în timpul regulamentar, 1-4 penaltiuri).
Lotul formației AS Scaești, pregătit de Marin Pavel, i-a cuprins pe următorii: Lața Traian, Cosmin Pavel, Cristi Avram, Cătălin Stoian, Paul Preda, Daniel Heleciugă, Mitel Preda, Cristi Nicolaiță, Sorin Samfira, Mirel Stancu, Marius Cojocaru, Marcel Gherghe, Aurelian Beznă, Cosmin Iepure, Alin Dina.
Ocupantele podiumului au fost recompensate cu diplome și cupe, iar locul patru a primit o plachetă.